Корисні посилання

Корисні посилання для батьків, педагогів та психологів

Шановні друзі!

Ми рекомендуємо вам ресурси, які несуть різноаспектну інформацію з питань розвитку, виховання та навчання дітей. Зазвичай ці сайти орієнтовані як на батьків та їхніх дітей, так і на педагогів. Ця інформація щоденно оновлюється саме завдяки тому, що у формуванні цих сайтів найактивнішу участь беруть самі батьки, наприклад:

http://www.solnyshko.ee
http://ten2x5.narod.ru

http://www.poznayka.ru/

 http://www.babyhelp.kiev.ua/

Значну допомогу надають електронні джерела довідкового характеру. Соціальні довідники містять законодавчу базу дошкільної освіти – офіційні сайти:

http://www.mon.gov.ua
http://zakon.rada.gov.ua

На сайтах http://www.uaua.info

http://www.babyhelp.kiev.ua/

інформація про навчальні заклади освіти, їхній рейтинг серед батьків, а також про діяльність дитячих гуртків, центри дитячої творчості тощо. Віртуальне знайомство з педагогічним колективом певних закладів, з умовами функціонування, творчою діяльністю, програмами і методиками розвитку дітей, значно допоможе вам у розв’язанні проблеми вибору закладу освіти.

Особливий інтерес викличуть, мабуть, спеціалізовані сайти, на сторінках яких розкриваються різноманітні психолого-педагогічні проблеми: виховання дітей у багатодітних сім’ях

http://www.triplets.ru

http://twins.popular.ru/ ,

навчання дітей іноземними мовами

http://kinder-english.narod.ru

http://frank.deutschesprache.ru/gb.htm ,

ефективна організація життєдіяльності дітей в сім’ї. Популярність останнього обумовлена розмаїттям класичних і сучасних музичних творів, музичних версій літературних та фольклорних творів, пісень з улюблених дітьми мультфільмів, фільмів; дитячих віршів, відтворених професійними акторами або самими авторами, аудіокниг з радіол’єсами, радіопостановками. Є реальна можливість батькам самим сформувати домашню комп’ютерну бібліотеку, аудіо-, відео-, ігротеку. Їхні фонди можна постійно поповнювати або змінювати за домінуючими інтересами дітей і батьків, наприклад:

http://playroom.com.ru/

http://www.skazka.com.ru

http://1001skazka.com/

http://doshkolnik.ru/

http://www.lukoshho.net/

http://www.raskraska.ru/

http://www.skazochki.narod.ru

Важкі діти www.otrok.ru

Сайт для вчителів, лікарів, батьків про порушення поведінки у підлітків, шкідливі звички, розлади шкільних навичок. Є бібліотека повнотекстових видань з теми, форум.

Російська Лекотека www.lekoteka.ru

Російська Лекотека – це система психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з проблемами розвитку. Для спеціалістів пропонується нормативна документація, каталог обладання, ігрових і методичних матеріалів, відповіді на питання, інформація про курси.

Діти з особливостями розвитку www.specialneeds.ru

Сайт містить базу даних спеціальних закладів для дітей з особливими потребами м. Москви. Є статті з окремих питань спеціальної психології та педагогіки, форум.

Каталог медичних сайтів України http://ukrmed.org.ua
База даних-реєстр медичних ресурсів УкрНету, в якій зібрані всі відомі авторам сайту сторінки медичної тематики, які стосуються України.

Інформаційна медична мережа “Невронет” www.neuro.net.ru
Об’єднує сайти з неврології, психоневрології та суміжних галузей медицини. Загальний для сайтів усіх учасників мережі перелік посилань дозволяє швидко знайти необхідну інформацію.

Служба практичної психології освіти МО РФ http://psyinfo.ru
Офіційний сайт Федерації психологів освіти Росії.

Товариство казкотерапевтів http://skazkater.narod.ru
Є приклади терапевтичних казок, посилання на колекції казок.

Сайт «Детская психология для родителей» http://psyparents.ru/ создан по заказу Департамента образования города Москвы и является интернет-проектом Московского городского психолого-педагогического университета. Цель проекта — психолого-педагогическое просвещение родителей по проблемам обучения, воспитания и развития детей, профилактике нарушений личностного развития.

Діти України www.children.edu-ua.net/documents.php?section_id=122

Сторінка для освітян порталу “Діти України”, містить посилання на ресурси мережі Інтернет, які можуть бути корисні педагогам, в тому числі – працівникам спеціальної освіти.

 

Острів Знань http://ostriv.in.ua

Освітній шкільний інтернет-портал. Містить статті, методичні матеріали та ін. Є розділ “Навчання дітей з особливими потребами”

Товариство Живого журналу, присвячене проблемам дефектології http://community.livejournal.com/defektologija

 

Все для дитячого садка www.ivalex.vistcom.ru

Методичні розробки, консультації для вихователів, конспекти занять, матеріали з безпеки життєдіяльності, ігри, казки, пісеньки; працює форум.

Канадсько-українська мережа досліджень www.canada-ukraine.org

Сайт англійською та українською мовами, присвячений співробітництву в галузі спеціальної педагогіки.  Частина сторінок – ще в розробці. Електронний журнал  www.canada-ukraine.org/ukr_Journal.htm

 

А.Я.Психологія http://azps.ru

Сайт містить статті з різних галузей психології, в тому числі – з дитячої психології http://azps.ru/articles/kid (фактично – гіперпідручник), тести, програми тренінгів, словник психологічних термінів, є розділ для батьків.

Дитячий психолог: психологія для спеціалістів www.childpsy.ru

Сайт є тематичним науково-методичним авторським проектом з вікової психології та деяких галузей дитячої психології. Містить публікації наукових результатів психологічних і педагогічних досліджень, призначені для широкого кола читачів: психологів, педагогів, студентів. Є матеріали з нейропсихології, педагогічної, клінічної, спеціальної психології, психодіагностики, з питань організації діяльності психологічної служби.

Нейропсихологія дитячого віку www.psy.org.ru


Сайт створений співробітниками “Центру интелектуального розвитку дитини”, заснованого на базі кафедри клінічної психології Московського Психолого-Соціального інституту. Містить статті, анотації книг з нейропсихології дитячого віку.

“Детисайт” www.detisite.ru

Психолого-педагогічне Інтернет-видання. Містить наукові та практичні матеріали з питань дитячої психології, педагогіки, медицини, запрошує до участі в дискусіях і семінарах. Розділи: психологія раннього віку, психологія навчання дитини, логопатологія, практика виховання дошкільників,  методичні матеріали.

Всеросійська інтернет-педрада http://pedsovet.org

Розділи сайту: “Інформація”, “Технології”, “Навчальні заклади”, “Методика і досвід” та інші. Працює форум, в тому числі – розділ “Спеціальна (корекційна) освіта “.

Inter-Педагогіка www.inter-pedagogika.ru

Сайт Ірини Хоменко для вчителів і батьків. Є бібліотека книг, методичних рекомендацій з педагогіки, психології дітей і підлітків; форум, можливість отримати консультацію.

Методичне об’єднання шкільних психологів у мережі http://som.fio.ru/subject.asp?id=10001814

Об’єднання шкільних психологів у мережі – це розділ сайту Федерації інтернет-освіти,  призначений для методичної підтримки шкільних психологів. В ньому розміщуються різноманітні нормативні документи, діагностичні методики, корекційно-розвивальні програми, псі-ігри, матеріали з роботи з вчителями та батьками.

Дитячий портал “Солнышко” www.solnet.ee

Проект орієнтований на три основні групи відвідувачів: на дітей (ігри, конкурси, казки, розмальовки, дитячий журнал, віртуальна школа, форуми); на батьків (on-line консультації з виховання, раннього розвитку і освіти дітей, обмін досвідом, форуми); на педагогів (скарбничка дидактичного та сценарного матеріалу, авторські методики і розробки).

Сторінка “Виртуальная школа” – уроки, тексти, ілюстрації за темами: готовність до школи, навчання історіі, математиці, російській мові, малювання і т.д. www.solnet.ee/school/index.html

 

Детский сад.Ру www.detskiysad.ru
Сайт для батьків і педагогів. Містить статті про фізичний розвиток дітей, про основи дитячої гігієни, про значення дитячих ігор у виховному процесі, про трудове виховання дитини, про организацію святкових ранків у дитячому садку, про деякі дитячі хвороби та про багато іншого.

 

http://pract-psicholog.blogspot.com/  блог практического психолого ОШ 35

http://krmpsihologcenter.blogspot.com/ блог психологического центра УО