Обмін досвідом

Використання онлайн-ресурсів при синхронному та асинхронному навчанні

 

СЕМІНАР
для заступників директорів з ВР (НВР) та педагогів-організаторів
«Безконфліктне спілкування між учасниками освітнього процесу»
І освітній округ (ЗОШ №№ 2,3,4,8,9,35)
            14 березня 2019 року заступники директора з ВР (НВР) та педагоги-організатори, методист ММК Демченко Т.Ю. зустрілися в ЗОШ № 9 на семінарі з ВР «Безконфліктне спілкування між учасниками освітнього процесу»,  який був підготовлений представниками І освітнього округу (ЗОШ №№ 2,3,4,8,9,35).
            Учасники семінару отримали корисну інформацію та  творчо працювали за такими напрямами:
 • «Булінг – нове імя старої проблеми» (заступник директора ЗОШ №2 Кочеткова Н.О., педагог-організатор Талалай В.І.);
 • «Булінг. Протидія булінгу» (заступник директора ЗОШ №4 Потапова А.Л., педагог-організатор Сидоренко Д.В.);
 • «Конфлікт і спілкування» (заступник директора ЗОШ № 3 Панчеха А.Ю., педагог- організатор Єрмакова А.Є.);
 • «Форум-театр як засіб вирішення конфліктів» (заступник директора ЗОШ № 8 Григор’єва І.О., педагог-організатор Міньченко Ю.А., психологи благодійного фонду «Карітас»);
 • «Протидія кібербулінгу» (заступник директора ЗОШ № 35 Куликова Т.О., педагоги-організатори Захарцова О.Є., Ковальова І.О.);
 • «Ефективні та обєднуючі комунікації для освітян» (заступник директора ЗОШ № 9 Романенко О.Ю., педагог організатор Пономарьова Д.І.);
 • «Ненасильницька комунікація. 4 кроки. Медіація» (заступник директора ЗОШ № 9 Романенко О.Ю., педагог організатор Пономарьова Д.І.).


Брошура

Посилання для перегляду брошури в повному обсязі

Педагогічна рада

“Партнерство школи та батьківської громади

в умовах

соціально-педагогічного комплексу “

Виставка «Я люблю Україну»

З метою презентації досвіду роботи шкіл І освітнього округу (ЗОШ №№ 2, 3, 4, 9, 35) з питань національно-патріотичного виховання 23 листопада 2017 року на базі опорної Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 35 з профільним навчанням ім. В.М. Шеймана відбулася виставка «Я люблю Україну» в межах обласної науково-практичної конференції «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання».

На виставці представлено методичні кейси вчителів (розробки уроків, класних годин, сценарії заходів тощо), експозицію декоративно-прикладного мистецтва «Країна натхнення» (мотанки, українська народна вишивка).

Виставка щиро порадувала своїм яскравим, колоритним розмаїттям робіт.

Щира подяка колективам ЗОШ № 2, 3, 4, 9 за співпрацю, підготовлені матеріли.

Педагогічна рада з теми “Сучасний урок – спільна творчість учителя й учня”

Зустріч у ЗОШ №35 з представниками Національних Збройних Сил Латвійської Республіки

DSC_2082

6 жовтня 2017 року Краматорську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №35 ім. В.М. Шеймана відвідали учні та вчителі шкіл Краматорська – 12, 3, 4, 25, 22, 17 та КУГ. Приводом для цього стала зустріч із представниками Національних Збройних Сил Латвійської Республіки, Посольства Латвійської республіки в Україні, Національної гвардії України.

З метою зустрічі всіх присутніх ознайомила Карачор Н.І., головний спеціаліст УО Краматорської міської ради, –  проведення майстер-класу для українських школярів від директора центру «Яунсардзе», передача досвіду у створенні патріотично-молодіжного руху для виховання у молоді патріотизму, громадянської позиції, дисципліни, сміливості та зацікавлення професійною військовою службою.

До складу іноземної делегації ввійшли:

 • Пані Ірена Путніна – заступник Посла Латвійської Республіки в Україні;
 • Полковник Ерікс Нагліс – військовий аташе Посольства Латвійської Республіки в Україні;
 • Підполковник Айвіс Мірбахс – директор латвійської молодіжно-патріотичної організації «Яунсардзе»;
 • Елмарс Плявінш – головний капелан Збройних Сил Латвійської Республіки.

Представники Національної гвардії України:

 • Полковник Блощіцин Сергій Анатолійович – начальник відділу інформаційно-пропагандистського забезпечення управління по роботі з особовим складом Головного управління Національної гвардії України;
 • Полковник Іздебський Олександр Вікторович – начальник служби з питань військового духовенства (капеланської служби) відділу інформаційно-пропагандистського забезпечення Головного управління Національної гвардії України;
 • Майор Гузій Віталій Михайлович – начальник служби міжнародної технічної допомоги відділу міжнародних проектів управління міжнародного співробітництва Головного управління Національної гвардії України;
 • Майор Кардинал Ірина Михайлівна – старший офіцер відділу психологічного забезпечення Головного управління Національної гвардії України.

Зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері, гостям учні ЗОШ № 35 подарували на згадку солодкі подарунки – пряники з національною символікою.

Педагог-організатор ЗОШ №35

Ковальова І.О.

Семінар-практикум “Способи організації суб‘єкт-суб’єктної навчальної взаємодії”

14.03.2017 р. на базі ЗОШ №35 відбувся міський семінар-практикум учителів початкових класів.

Обласні курси для вчителів фізики

30 березня 2016 р. на базі Краматорської ЗОШ №35 відбулися заняття для вчителів фізики Донецької області з теми «Технологія роботи вчителя під час проведення фронтального експерименту та фізичного практикуму». Заняття проводились відповідно до плану роботи Донецького облІППО, в рамках роботи проблемно-тематичних курсів підвищення кваліфікації учителів фізики, астрономії «Моніторинг якості освіти з фізики» (керівник курсів Неминущий В.Г.).

На заняття були запрошені педагоги Слов’янська, Дружківки, Дзержинська, Добропілля, Красного Лиману, Курахово, Костянтинівки, Селідово, Артемівська, Білозірська, Краматорська, Олександрівського, Костянтинівського, Слов’янського, Красноармійського районів. Слухачам курсів дали змогу познайомитися з досвідом вчителів фізики ЗОШ №35, де вже багато років ефективно використовується технологія успішного навчання (технологія Шеймана В.М.) і належним чином здійснюється навчально-виховний процес.

Заняття з вчителями провів учитель фізики вищої категорії, учитель-методист, відмінник освіти України Ліфарь Сергій Володимирович.

Увазі вчителів, які приїхали з багатьох міст Донецької області, був представлений сучасний методичний комплекс засобів навчання, розглянута технологія проведення фронтальних лабораторних робіт та робіт фізичного практикуму. Вчителям була надана можливість попрацювати з лабораторним обладнанням, ознайомитись з рекомендаціями щодо проведення лабораторних робіт. В ході заняття вчителі отримали поради та практичні рекомендації з методики викладання фізики та питань дидактики: як залучити до роботи всіх учнів, як розвивати в учнів експериментальні вміння й дослідницькі навички та найефективніше здійснити діяльнісний підхід у процесі навчання фізиці.

Організатори й учасники курсів підвищення кваліфікації висловлюють щиру подяку Краматорській ЗОШ №35 за гостинність та сприяння в проведенні курсів підвищення кваліфікації.

АВТОР СТАТТІ УЧИТЕЛЬ ФІЗИКИ ЛІФАРЬ С.В.
01.04.16

Майстер-клас в рамках літературно-мистецького фестивалю «Читаки. Писаки. Малюваки»

3 лютого 2016 року в ЗОШ №35 в рамках літературно-мистецького фестивалю «Читаки. Писаки. Малюваки» та з метою обміну досвідом між учителями Західної та Східної України Лілія Миколаївна Овдійчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та методики викладання, заступник декана рівненського університету, провела майстер-клас для учнів 10-А класу та вчителів округу №1 з теми «Леся Українка як особистість».

Ніхто не залишився байдужим до генія Лесі Українки.

Учні дізналися багато нового, цікавого з життя поетеси: слухали вірші, читали уривки з листів, переглянули багато фотокарток, ілюстрацій, які допомогли розкрити особистість Лесі Українки, слухали її улюблену музику. Завдяки Лілії Миколаївні учні зацікавилися особистістю Лесі Українки, а деякі навіть були в захваті від мужності, наполегливості, стійкості та водночас милосердя і вірності в коханні цієї унікальної жінки. Школярі продемонстрували вміння міркувати, робити висновки, формулювати свої думки.

Для вчителів нашого міста такий досвід теж був дуже корисний. Вони мали змогу долучитися до форм та методів роботи колег із Західної України, познайомитися з новим підходом щодо вивчення біографії письменників, який базується на використанні першоджерел (щоденників, листів, спогадів сучасників) і знайомить не з датами і фактами, а допомагає розкрити особистість митця.

Ми дуже раді, що мали змогу взяти участь у цьому проекті. Досвід , який отримали, є корисним як для учнів, так і для вчителів. Сподіваємося, що і нам трапиться нагода відвідати Рівненщину та поділитися своїм досвідом.

КЕРІВНИК ШМК ТРОШИНА ГАННА ПЕТРІВНА

05.02.16