Історія ліцею

1971 рік. На вулиці Ювілейній з’явилася велика світла будівля, зведена БУ-1 (Фурманов В.А). Бригади каменярів, теслярів, штукатурів ударними темпами зводили школу. Очолював роботу керуючий трестом «Крамжилбуд» Рябуха К.І.

За 38 років роботи школи її очолювали 4 керівники: Суков В.Я., Крівцов І.М., Карпенко А.А., Рідош М.І.

Школа—це держава, у якої свої закони, порядки, свій народ та керівник.

У 1971 році Віктор Якович Суков – зовсім молода людина – став першим директором СШ № 35, керівником якої залишався чотири роки.

У 1975 році очолив педагогічний колектив школи Іван Михайлович Крівцов. Його учні, колеги дуже добре пам’ятають цю інтелігентну, порядну, високо ерудовану людину. Крівцов І.М. вів педагогів 35-ої школи шляхом єдності та успіху, уважно ставлячись до будь-яких прохань.

У 1990 р. у школу прийшов новий директор Карпенко Анатолій Андрійович.З інтерв’ю директора:- У 1976году закінчив Слов’янський педагогічний інститут і працював у СШ № 1. У 1984-87 рр. у ПТУ № 28 був заступником директора з НПР. Пізніше працював у ЗОШ № 24 вчителем креслення і трудового навчання. В період з червня 1990 року по серпень 2005 року працював директором ЗОШ № 35.

Михайло Іванович Рідош – четвертий директор. Михайло Іванович народився в селищі Староварварівка Олександрівського району. Там же пройшли його шкільні роки. Працював рік на НКМЗ токарем та поступив на фізико-математичний факультет Слов’янського педагогічного інституту. Після його закінчення працював у Новоазовському районі Донецької області вчителем фізики, потім в Новоазовському райкомі партії. У нашу школу він прийшов 1 вересня 2005 року з посади заступника директора ЗОШ № 16. За 4 роки школа якісно поновила засоби навчання та виховання учнів: мультимедійний проектор, оргтехніку, комп’ютери нового покоління, інтерактивну дошку. Переобладнані кабінети фізики, математики, інформатики. Створено кабінет інтерактивного навчання з музейною експозицією ЗОШ № 35.

Заступниками директора школи в різні роки були Галат Ф.П., Максименко Л.І., Кравченко Л.Г., Косолап О.Г., Афанасьєва В.Д., Клімова К.Л., Сердюк В.Т., Зінчин Б.С., Шилова Л.А., Нікитченко О.А., Семешко Л.В. Організаторами позакласної роботи були Шевченко В.І., Акчуріна Л.А., Коршунов О.Ю., Хребто В.А., Белінська О.І., Панченко С.В., Куваєва В.Г.

Хороші вчителі – запорука успіхів хороших учнів. Упродовж 38 років зі школи випущено більше 4000 учнів, з них – більше 150 із Золотою і Срібною медалями. 120 випускників присвятили своє життя вихованню підростаючого покоління, 11 з них працюють у рідній школі: Півторак Р.Г., Паламарчук Н.Н., Чорнобривець М.Г., Нікитченко О.А., Єрмоленко С.О., Таранець Л.М., Пахомова Ю.В., Сидоренко Ю.В., Фурманова В.В., Борисенко А.П., Тараріна І.М. Гордістю школи є її випускники – кандидати наук В.Грідасов, А.Турчанін, М.Турчанін, О.Савін, Д.Жильцов, З.Пілецька, Р.Кулягін, О.Гінкул, Д.Суков, С.Черненко, заст.начальника обласного управління СБУ В.Ляпкін, начальник міського відділення Державного казначейства Л.Краснікова. Закінчили аспірантуру в Швеції призери МАН, Всеукраїнських олімпіад А.Євграфов, А.Кулаченко і стали докторами філософії. Доктором філософії став А.Турчанін. А.Ткаченко закінчив навчання в Угорщині. Закінчив аспірантуру в Польщі С.Межевич. Став кандидатом фізико-математичних наук і працює в Германії А.Бойко. Захистили докторські дисертації Зелик Сергій, Постников Юрій, Ходикін Олег. Крупними підприємцями зарекомендували себе в місті К.Машненков, С.Каракуц, А. Кулініченко. Серед наших випускників – депутат Верховної Ради Пшонка Артем, заступник начальника секретаріату Прем’єр-міністра України Мочалов Едуард.

За роки існування ЗОШ №35 учні школи були переможцями турнірів “Юний математик”, які щороку проходять в різних містах України, конкурсів “Козацький гарт”, “Майбутній воїн”, обласних та республіканських предметних олімпіад. В 2000 році учень Бєлих Василь став бронзовим призером Міжнародної олімпіади з фізики в Лондоні. В 2001 та 2002 роках Володько Сергій – срібний призер Міжнародних олімпіад з математики. В 2006 році Шевченко Дарина перемогла у конкурсі “Міс Азія”. Коротун Максим – учасник Олімпійських ігор у Пекіні в 2008 році.

У школі навчається багато обдарованих дітей, серед них: Цурканенко Владислав, Побєйнич Денис (музика), Бражник Олена, Спічка Маргарита (вокал), Олександренков Євген (шахи), Муравченко Віолетта, Євтушенко Владислав, Колінько Артем, Ботузов Віктор (спорт), Марченко Анастасія, Кобринська Анастасія, Лукавський Олександр (танці). У обласний банк даних «Обдаровані діти» входить більше 40 учнів, які є переможцями міських, обласних і республіканських олімпіад.

Гордість школи – її вчителі. Творчо працює Рябуха О.З. – Заслужений учитель України, Соросівський стипендіат, відмінник освіти, лауреат премії ім. Крупської, переможець регіонального конкурсу “Кращий працівник року – 2004”, лауреат конкурсу “Учитель року”.За високі досягнення в роботі вона відзначена особистими нагородами Президента та грамотами Міністерства освіти.В школі працюють 5 вчителів-методистів, 10 старших учителів, 24 мають вищу категорію, переможець конкурсу “Учитель року” Ліфар С.В. та лауреат Чорнобривець М.Г.Традиції педагога-новатора, двічі лауреата Соросівського гранта, відмінника освіти Шеймана В.М. продовжують його учні – вчителі-методисти Тараріна І.М. та Ліфар С.В.З 1998 р. в школі відкрито учбово-консультативний пункт Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського, з 2000 р. працює фізико-математична школа ХАІ, з 2002 р. учні проходять довузівську підготовку на курсах ДДМА.Наша країна відчуває потребу у високоосвічених, інтелектуально розвинених, талановитих громадянах. Школа з честю виконує поставлені перед нею завдання. Одним з перспективних напрямків в освіті є профільність. Ще в 1983 р. Шейманом В.М. був створений перший фізико-математичний клас, а в 1989 р. школа перейшла на профільне навчання: були сформовані математичний і фізичний класи, які працювали за програмами поглибленого вивчення фізики, математики, інформатики. У 1993 р. ЗОШ № 35 одержала статус профільної з поглибленим вивченням циклу предметів. За цей час комп’ютерними технологіями оволоділо більше 800 учнів, з них 300 отримали кваліфікацію «Оператор ЕОМ». Робота школи – зразок організованої стратегії, яка спрямована на досягнення поставленої мети – формування освіченої, творчої обдарованої особистості, яка має стати інтелектуальним багатством країни. Школа стала дійсно кузнею обдарованих дітей. Випускники гідно підтверджують славу і високий статус ЗОШ № 35. Щорічно понад 90 % учнів стають студентами вузів України, ближнього та дальнього зарубіжжя.У школі вже склалися свої певні традиції. Кожну другу суботу вересня проходить урочисте посвячення учнів 9-го класу в юні математики-фізики. Діти дають клятву у вірності фізмату, співають гімн, складений першими випускниками цих класів. Щороку в урочистій обстановці проходить «Презентація обдарованих дітей», на якій вшановують учнів, що досягли певних успіхів в різних галузях: мистецтві, науці, спорті. У вересні в школі проходять Олімпійські уроки, метою яких є виховання навичок здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом. Традиційними стали Дні здоров’я, які проходять у травні. Вчителі та учні школи готуються до участі в змаганнях, рухливих іграх. Свято здоров’я проходить в атмосфері дружби та взаємодопомоги. Кожного навчального року учні 1-11 класів беруть участь у проведенні Дня цивільного захисту. Діти відпрацьовують навички поведінки у небезпечних ситуаціях.

ЗОШ № 35 йде в ногу з часом. Вона є однією з провідних шкіл міста і області, відповідає найсучаснішим вимогам життя. У 2009 році школа названа серед флагманів освіти України за результатами конкурсу Міністерства освіти і науки. Центром учбового процесу і позашкільного життя є учень зі своїми уподобаннями і здібностями. Старша школа має профільну спрямованість, що допомагає учням визначитися зі свідомим вибором майбутньої професії. Це фізико-математичний, економічний, інформаційно-технологічний і універсальний профілі. Ми живемо в період радикальних змін у суспільстві. І щоб сьогодні бути успішною людиною, необхідно мати певний багаж знань, володіти гнучким мисленням, бути упевненим у собі, прагнути до самореалізації. Саме ці якості цілеспрямовано виховує в дітях педагогічний колектив, готуючи їх до дорослого життя, і в єдності позиції педагогів – запорука подальших успіхів роботи школи.

19 серпня 2019 року рішенням виконкому школі було надано статус Ліцею.