Допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях

УКРАЇНА

КРАМАТОРСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Вул. Героїв Небесної Сотні, 23, м. Краматорськ, Донецька обл., 84333

Тел. (06264) 6-35-90, факс (06264) 6-25-47. Е-mail: utszn1426@krm.gov.ua

02.04.2019 № 01-14/2684_

Управління освіти

Краматорської міської ради

Начальнику управління

Мозольовій М.В.

На № _______ від _______

Шановна Марино Валеріївно!

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з метою інформування населення просить розмістити на інформаційних стендах матеріал щодо впровадження з 01.04.2019 року нового виду державної допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» від 13.03.2019 №250.

Просимо сприяти оприлюдненню наданої інформації на інформаційних стендах установи для ознайомлення працівників та відвідувачів: установ ЗОШ та дитячих садків.

Інформаційний матеріал наданий в електронному виді.

Дякуємо за співпрацю.

В.о. начальника управління П.В. Гришичева

Ігнатенко Т.Д., 0508175990

Допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях

(запроваджено з 01.04.2019 року постановою КМУ №250 від 13.03.2019).

Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Призначення і виплата допомоги здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника (п.4).

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною (п.5).

Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.

Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:

посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття заяви.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Допомога призначається у розмірі 1700 гривень.

Для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 р. включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 р. на умовах, визначених Порядком.

Виплата допомоги припиняється у разі:

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

втрати статусу багатодітної сім’ї;

смерті дитини;

смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

У разі зміни місця проживання отримувача допомоги виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання з місяця звернення до органу соціального захисту населення за новим місцем проживання

На кожного отримувача допомоги органом соціального захисту населення ведеться особова справа, в якій зберігаються документи, на підставі яких призначена допомога, а також розрахунки її розміру.

Отримувач допомоги у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення.

З питання одержання посвідчення багатодітної сім’ї необхідно звертатись до управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради за адресою: б. машинобудівників, 37.

За більш детальною інформацією звертатись до УПСЗН за адресою: вул. Героїв Небесної сотні, 23 та за тел. «гарячої лінії управління» 095- 59- 79 -103.

Відділ соціальних допомог і компенсацій УПСЗН